KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235149
nr 1423 5149
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 46. Olja på pannå, 44x46cm, yttermått inklusive ram: 63x64cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:43:58
2/10 11:28:42
100 kr
4/10 18:36:25
Fritz Smedberg
Läs mer om Fritz Smedberg